Torch Run na Igrzyskach w Bydgoszczy

logoBiegzPochodniaTradycją jest, że ogień, którym płonie znicz znajdujący się w miejscu Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpiad Specjalnych, „Ogień Nadziei”, przynoszony jest przez sztafetę składającą się z członków policyjnej organizacji „Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”. Tradycji tej i tym razem stanie się zadość. Albowiem w dniu 23 sierpnia 2014 wystartuje z Torunia, już po raz 31 w historii naszej Organizacji, sztafeta strzegących prawa.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Tourch Run

Bieg swój rozpocznie się na Rynku Starego Miasta, gdzie od płonącego znicza znajdującego się u podnóża pomnika Mikołaja Kopernika zapalimy naszą pochodnię. Następnie ulicą Chełmińską dobiegniemy do Placu Teatralnego, gdzie przed Urzędem Marszałkowskim czekać na nas będzie liczna grupa osób składającą się z przedstawicieli władz województwa, miasta, miejscowej policji, Olimpiad Specjalnych, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin oraz mieszkańców grodu Kopernika. Następnie ruszymy w drogę, która doprowadzi nas do Grudziądza. Zaś dalej spod Urzędu Miejskiego wyruszymy w kierunku Bydgoszczy.

Tam zakończymy bieg zapaleniem znicza olimpijskiego w czasie Ceremonii Otwarcia X Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, która będzie miała się w hali „Łuczniczki”. Po raz kolejny w historii naszych biegów, od początku do końca, towarzyszyć nam będą sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z oddziału Olimpiad Specjalnych Polska – Kujawsko- Pomorskie. Mamy nadzieję, ze w trakcie biegu dołączą do nas rzesze zarażonych naszą ludzi- członkowie rodzin zawodników, wolontariusze, trenerzy, sędziowie oraz przyjaciele Olimpiad Specjalnych. Wszystkim serdecznie z góry dziękujemy!

tourch_run_znak_podstawowy_300dpi

Bookmark the permalink.

Comments are closed.