Podziękowanie

igrzyska_koniec

Drodzy uczestnicy X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych! W imieniu osób, które
zorganizowały zawody chcemy Wam wszystkim serdecznie podziękować!

Za to, że przyjechaliście, za to, że razem z Wami mogliśmy przeżywać to wspaniałe święto Olimpiad Specjalnych jakim
niewątpliwie są Igrzyska.

Dziękujemy Wam za to, że tak wielu ludzi z całej Polski pomogło nam w organizacji zawodów, że tak wielu wspierało nas swoim doświadczeniem i dobrym słowem. Każda pomoc była przyjmowana przez nas z wielką radością. Radość ta budziła poczucie wspólnoty, tak ważne i potrzebne przy realizacji tak dużego projektu.

Już po Igrzyskach, ale mamy nadzieję, że wywieźliście ze sobą wspomnienia, do których będziecie chętnie powracali, że wybaczycie nam nasze niedociągnięcia jeśli były, że wreszcie jeszcze kiedyś będziecie chcieli wrócić do nas, by znowu rywalizować na sportowych arenach.

Z taką nadzieją przesyłamy Wam gorące podziękowania i jak najserdeczniej zapraszamy na kolejne zawody!

ala_dziekuje

Konferencja prasowa organizatorów X OLIOS

W dniu wczorajszym, punktualnie o godzinie 11.00 z przedstawicielami mediów spotkali się organizatorzy X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2014. O realizacji poszczególnych etapów przygotowań do imprezy opowiadali: Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Kujawsko-Pomorskie pani Alina Apryas, następnie o zaangażowaniu miasta poinformował pan Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, a po nim Wójt Gminy Osielsko pan Wojciech Sypniewski i gospodarz obiektów, na których przeprowadzone zostanie większość rywalizacji sportowych pan Waldemar Keister – Prezes Zarządu CWKS Zawisza Bydgoszcz. O zaangażowaniu w sprawne przeprowadzenie Olimpiady wolontariuszy, a w tej liczbie pokaźnego grona pracowników naszego Ośrodka mówiła pani Alicja Kruzel – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Igrzysk. O roli Liderów w Olimpiadach Specjalnych opowiadali nasi uczniowie – Patrycja Kokorzycka i Adam Alwin. Konferencję prowadził pan Jan Szopiński.

Fotki z konferencji możecie obejrzeć tutaj.

„Podziel się kilometrem” dla Olimpiad Specjalnych Polska

podziel_sie_km_pzu_01Bieganie to uniwersalna i prosta czynność, która jest w stanie połączyć ludzi w wysiłku wspierania idei aktywnego trybu życia. W codziennym życiu nieustannie przemieszczamy się, pokonując wiele kilometrów. Czy nie warto podzielić się jednym z nich?

Akcja PZU „Podziel się kilometrem” polega na promocji i zachęcaniu Polaków do wspólnego biegania. To nie tylko okazja do odrobiny wysiłku, który wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, ale również możliwość pomocy innym. Poprzez swój udział w akcji, każda osoba może przyczynić się do realizacji celu charytatywnego, jakim jest przekazanie przez PZU pieniędzy na określoną fundację, stowarzyszenie czy inny podmiot potrzebujący wsparcia. Zgodnie z hasłem „Podziel się kilometrem”, zadaniem każdego biegacza jest pokonanie dystansu przynajmniej jednego kilometra na bieżni dostępnej w specjalnej strefie PZU. Za każdy kilometr pokonany na bieżni, PZU przeznaczy 10 złotych.

24 i 25 sierpnia podczas X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych będziemy biegać właśnie dla Olimpiad Specjalnych Polska.
Zapraszamy w godzinach 9:00-17:00 na CWZS Zawisza, ul. Gdańska 163 w Bydgoszczy.

Dołącz do naszej akcji! Zadbaj o siebie i innych! Podziel się kilometrem!

Czytaj dalej

Torch Run na Igrzyskach w Bydgoszczy

logoBiegzPochodniaTradycją jest, że ogień, którym płonie znicz znajdujący się w miejscu Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpiad Specjalnych, „Ogień Nadziei”, przynoszony jest przez sztafetę składającą się z członków policyjnej organizacji „Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”. Tradycji tej i tym razem stanie się zadość. Albowiem w dniu 23 sierpnia 2014 wystartuje z Torunia, już po raz 31 w historii naszej Organizacji, sztafeta strzegących prawa.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Tourch Run

Czytaj dalej

Komitet Organizacyjny pracuje…

2014_07_24_0122 i 23 lipca był to czas dla organizatorów bardzo wytężonej pracy. Odwiedziliśmy wszystkie obiekty sportowe na których będą rozgrywane Igrzyska. Oprócz tego zaczęliśmy rozplanowywać w szczegółach Ceremonię Otwarcia Igrzysk, która odbędzie się na bydgoskiej Łuczniczce, też tam się pojawiliśmy. Wiemy już dokładnie ile kilometrów banerów musimy zawiesić a ile zdjąć, wiemy jakie niebezpieczeństwa na nas czyhają i staramy się ich uniknąć…ufff jak my dużo wiemy …. mamy nadzieję na dobre spożytkowanie tej wiedzy.

Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.

Spotkanie w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy

um_bydz_201417 czerwca w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Igrzysk mieli możliwość spotkać się, dzięki uprzejmości i inicjatywie Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, z szefami poszczególnych wydziałów Urzędu oraz służbami, które będą nas wspierały w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej najważniejszej i największej imprezy sportowej Olimpiad Specjalnych w tym roku. Liczymy na dalszą, tak bardzo przychylną, postawę wszystkich tych, do których o pomoc się zwracamy, bez tego wsparcia zbyt wiele rzeczy może po prostu się nie udać…

Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.

W Poznaniu w dniach 9-11 maja 2014 roku odbyło się Ogólnopolskie Szkolenie z Judo Olimpiad Specjalnych

szkolenie_judo_00Celem szkolenia było przybliżenie specyfiki treningu judo osób z niepełnosprawnością umysłową oraz zasad rozgrywania zawodów. Szkolenie skierowane było do trenerów judo prowadzących zajęcia z osobami z upośledzeniem umysłowym lub do tych, którzy zamierzają takie grupy utworzyć. Program szkolenia dzielił się na część teoretyczną i część praktyczną. W ramach częśći teoretycznej uczestnikom przybliżono strukturę i zasady funkcjonowania organizacji “Olimpiady Specjalne”. Istotnym elementem szkolenia był również  wykład z psychologii pt. “Niepełnosprawność intelektualna -co powinien wiedzieć prowadzący zajęcia sportowe z osobą z niepełnosprawnością umysłową”

Szczególnie istotna dla uczestników szkolenia była część praktyczna odbywająca się w sali judo (dojo).

Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.
Czytaj dalej

Szkolenie wolontariatu OLIOS 2014

2014_05_31_szkolenie_wolontariat_0031 maja w sobotę w gościnnych progach Zawiszy Bydgoszcz odbyło się jedno z najważniejszych dla organizacji Igrzysk spotkań. Organizatorzy pod wodzą Krzyśka Nowaczyka i Ani Wolskiej spotkali się z wolontariuszami Igrzysk.Ponad 300 osób, które chcą pomóc i pracować na Igrzyskach podpisało porozumienia oraz miało możliwość zapoznania się z tym wszystkim co będzie im potrzebne do wydajnej i sensownej pracy na OLIOS. Będzie ciężko ale pozytywne emocje które krążyły w trakcie spotkania są bardzo dobrym prognostykiem na czas zawodów.

Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy i liczymy na Waszą dobrą energię, którą nas wesprzecie!!!

Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.

Europejski Tydzień Piłki Nożnej OS w Bydgoszczy

etpn_os_2014No i byliśmy! W ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych zawodnicy Olimpiad Specjalnych kibicowali Zawiszy, który niestety nie wygrał ale zremisował z Lechią Gdańsk 0:0. Kibice zgromadzeni na trybunach dowiedzieli się o organizacji Igrzysk w Bydgoszczy a całe zawody były promowane dzięki wkładkom do biletów na mecz.

Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.